ГУМАНІТАРНИЙ ХАБ HELP UKRAINE ROMANIA

Гуманітарний хаб "Help Ukraine Romania" був заснований у перші дні війни. Близькість до кордону з ЄС перетворила його на найбільший гуманітарний центр на українсько-румунському кордоні. Хаб керував двома логістичними центрами: один у Сіреті, Румунія, інший у Чернівцях, Україна.

Оскільки в перші місяці війни транспорт ЄС не міг заїжджати на територію України, волонтери організували транзит гуманітарних та медичних вантажів з усього світу через Сірет, далі до Чернівців, а потім до українських громад, які найбільше постраждали від війни. Пізніше, коли траспорт з ЄС міг перетинати кордон України, хаб зосередив свою діяльність в Україні. За весь час роботи логістичного центру в Сіреті було транзитом перевезено понад 5 тис. тон гуманітарних вантажів.

Логістичний центр у Чернівцях розподіляв гуманітарну та медичну допомогу по всій території України, переважно в громади та населені пункти, де велись бойові дії. За рік роботи гуманітарні вантажі було відправлено до 119 громад із загальним населенням понад 15 мільйонів осіб. Пріоритет надавався громадам, де велись бойові дії, які були заблоковані, зруйновані та які прийняли значну кількість ВПО. Лише за березень 2022 року було розподілено понад 1000 тонн допомоги. Загалом за період з лютого 2022 року по лютий 2023 року хаб розвіз 2341 тону гуманітарних та медичних вантажів до 119 громад у всіх регіонах України, крім АР Крим. Допомогу від хабу отримали понад 200 медичних закладів у 75 громадах з усієї України. За вагою всіх постачань 77% складали продукти харчування, 14% – ліки та медичне обладнання, 5% – одяг і 4% – засоби гігієни.

Громада Хаб стала однією з перших організацій, яка почала доставляти гуманітарні вантажі в деокупований Херсон. І продовжуємо робити це досі. Волонтери хабу досі доправляють медичну та гуманітарну допомогу в окупований район Олешки Херсонської області. Наразі хаб співпрацює з багатьма міжнародними гуманітарними організаціями, серед яких Save the Children, Direct Relief, Americares, Action ContreLa Faim, Medicos del Mundo. Хаб також співпрацює з Новою Поштою, найбільшою логістичною організацією в Україні.