НАШІ ЗАСНОВНИКИ

HromadaHub був зснований в перші дні війни як гуманітарний хаб Help Ukraine Romania. Це стало можливим завдяки тісній співпраці місцевої влади, бізнесу та волонтерської ініціативи. Засновницями благодійної організації виступили три жінки, що взяли на себе відповідальність в найскладніший час оргаізувати постачання гуманітарної та медичної допомоги в громади, які найбільше потерпали від агресії.
Yulia
Лілія Бортич
Лілія Бортич, голова та співзасновниця БФ «ГромадаХаб» та благодійної асоціації  «HelpUaRo». Депутат Чернівецької обласної ради, аграрій.

Займатись гуманітарною діяльністю Лілія почала ще в 2014 році з допомоги ЗСУ. З тих пір стала допомагати громадам, що потерпали від агресії, а також опікуватися дитячими будинками та пансіонатами для людей похилого віку. 26 лютого 2022 разом з колегою Юлією Грицьку-Андрієш заснували гуманітарний хаб “Help Ukraine Romania” з метою збору гуманітарних вантажів на кордоні Румунії з Україною та організації подальшої дистрибуції до громад, які найбільш постраждали в наслідок російської агресії.
Лілія вважає, що наша перемога та відбудова України можлива за умови об’єднання зусиль всієї української та міжнародної спільноти, на базі довіри та прозорості партнерських взаємовідносин. Наша мета - побудувати місток між міжнародними донорами та українськими громадами використовуючи досвід нашої команди в розумінні потреб громад та комунікації цих потреб донорам.

Лілія має юридичну та економічну освіту. Диплом MBA Kyiv-Mohyla Business School.
Yulia
Ірина Кемпл
Ірина Кемпл, віце-президент та співзасновниця БФ «ГромадаХаб» та благодійної асоціації «HelpUaRo», юрист, ментор, підприємець, Executive Coach ICF, MBA.
Член Правління Палати податкових консультантів Киргизької Республіки, Член Правління Асоціації жінок підприємців Киргизької Республіки «Курак», член ГО «Ділові жінки України». Має 27-річний досвід у консалтинговому, девелоперському бізнесі та некомерційному, освітньому секторах. Найкращий ментор 2021 року за програмою ЄБРД «жінки у бізнесі». Засновник та директор Палати податкових консультантів Киргизької Республіки 1998-2008, ініціювала та організувала рух бізнес Асоціацій «за справедливе оподаткування», який увінчався податковою реформою та прийняттям нового Податкового кодексу, сприятливого для розвитку бізнесу.
Член Правління Фонду Сороса у Киргизькій Республіці у 2002–2006 роках. У 2009 році ініціювала та підтримала створення Палати податкових консультантів України та увійшла до складу Правління. У 2009–2011 рр. директор Міжнародного комітету із захисту прав платників податків м. Київ.

Ірина вірить у силу місцевих громад, вітає децентралізацію та фінансову спроможність, у тому числі за рахунок збільшення прямих надходжень від податків до бюджету місцевих громад, як найкращий спосіб розвитку економіки та процвітання регіонів.
Yulia
Юлія Грицку-Андрієш
Юлія Грицку-Андрієш, співзасновниця  БФ «ГромадаХаб» та гуманітарного хабу «Help Ukraine Romania». Депутатка Чернівецької обласної ради, Партія «Слуга Народу»,  програмний менеджер БФ «ГромадаХаб».

З 2008 року займалась впровадженням міжнародних соціальних та розвиткових проектів в Чернівецькій області та по всій території України. Займатись виключно гуманітарною діяльністю розпочала  24 лютого 2022 року, коли отримала повідомлення від волонтерів з США щодо постачання гуманітарних вантажів в Україну.  Після розуміння всієї проблеми з логістикою та ввезенням вантажів в Україну вирішила, спільно з колегами зробити системні кроки в обліку, перевезенні та звітуванні за отриману допомогу. Даний досвід допоміг залучити все більше грантів для гуманітарної діяльності та покращення спроможності українських громад отримувати допомогу, яку вони потребують.

Юлія працювала у впровадженні реформи децентралізації влади у 3-х проектах міжнародної технічної допомоги та  вірить в силу українських громад; переконана, що дана реформа сприяє розвитку громад і територій і приведе до процвітання України. Має ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю «Розвиток продуктивних сил та регіональна економіка» Чернігівського національного університету «Чернігівська політехніка». Виховує доньку і сина.